• Odhlasovanie z obedov v ŠJ cez EDUPAGE

Touto cestou oznamujeme rodičom a žiakom, že od 2. novembra 2021 spúšťame možnosť odhlasovať z obedu stravníkov cez EDUPAGE. Zdôrazňujeme, že žiaka ZŠ môže odhlásiť z obedu len rodič cez rodičovské konto, pričom na prihlasovanie využíva e-mailový účet, ktorý uviedol triednemu učiteľovi ako kontaktný e-mail a heslo, ktoré mu bola zaslané na uvedený e-mail. V prípade, že ešte stále nedisponujete rodičovským kontom do EDUPAGE, obráťte sa prosím na triedneho učiteľa. Viac kliknutím TU:

• Úcta k starším

Október je mesiac, ktorý je venovaný úcte k našim starým rodičom. Pandémia a situácia s ňou spojená nám ani tento rok neumožňuje privítať našich starých rodičov v priestoroch školy, kde by sme ich potešili pekným programom.
        • Nová riaditeľka školy chce ďalej zlepšovať podmienky edukácie, podporovať ITK aj vytvoriť nové športoviská a oddychové zóny

Nová riaditeľka našej školy RNDr. Mária Vojtaššáková pôsobí u nás desaťročia. Nastúpila sem po ukončení vysokoškolského štúdia na PF UPJŠ v Košiciach. Najskôr pôsobila ako učiteľka matematiky a biológie v 4-ročnom gymnáziu. V roku 1991 stála pri zakladaní bilingválnej slovensko-nemeckej sekcie gymnázia a ďalej pôsobila vo funkcii zástupkyne riaditeľa školy. Svoje manažérske schopnosti v tejto pozícii využila aj v prvých rokoch založenia 8-ročného štúdia zameraného na cudzie jazyky, ktoré vzniklo ako príprava žiakov na bilingválne štúdium. Pred desiatimi rokmi do jej riadiacej kompetencie patrili aj športové triedy gymnázia. Tie boli vytvorené na základe spolupráce ministerstva školstva a Centra olympijskej prípravy.

Pôsobenie RNDr. Márie Vojtaššákovej charakterizujú výborné výsledky práce žiakov a celého tímu učiteľov pod jej vedením. Boli a sú úspechom pre celú spojenú školu, posúvajú ju vpred a robia dobré meno medzi širokou odbornou či laickou verejnosťou.

Aká je vízia novej riaditeľky na ďalšie obdobie?

Moja vízia predstavuje komplex opatrení, ktorých cieľom je zo školy vytvoriť také miesto, ktoré bude žiakov a učiteľov podporovať v ich výkonoch v procese edukácie, kde sa všetci budeme  cítiť príjemne a budeme správne motivovaní. Predchádzajúce COVID-obdobie nám ukázalo, aký význam má využívanie najnovších moderných technológií, preto je potrebné zavádzať ich v širšom rozsahu ako doteraz. Vďaka nim sa zlepšuje nielen výučba, ale aj celé riadenie školy. Napríklad zavádzanie systému elektronickej komunikácie smerom navonok urýchľuje kontakt s rodičmi, žiakmi a so štátnymi inštitúciami a prispieva aj k väčšej pružnosti v interných väzbách školy.

Čakajú žiakov, ich rodičov, pedagogických i nepedagogických zamestnancov nejaké zmeny?

Určite áno. V maximálnej miere podporujem vzdelávanie učiteľov v zavádzaní  Informačno-technologických kompetencií  vo vyučovacom procese. Ide o to,  aby žiaci pocítili zmeny v  kvalite vyučovacích hodín, aby tradičné metódy boli v čo najvyššej  miere nahradené netradičnými,  kreatívnejšími, pre žiakov určite prijateľnejšími. Vzdelávanie učiteľov je prínosom pre samotného  žiaka.  Čo sa týka rodičov, zastávam myšlienku: „Kde je spokojný žiak, tam je spokojný aj rodič.“  Vďaka portálu Edupage či aplikáciám TEAMS a ZOOM sa zjednodušila naša vzájomná komunikácia,  zisťovanie názorov rodičov či možnosti realizovania online rodičovských združení. Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci by mali cítiť podporu v ich ďalšom vzdelávaní, v rovnosti šancí, vo väčšej transparentnosti získavania informácií spojenej s hodnotením výsledkov ich práce.

Politici mávajú po voľbách sto dní na naplnenie základných ideí. Je niečo prioritou, ktorú  chcete vyriešiť v posledných troch mesiacoch roka 2021?

Mojou prioritou je spĺňať očakávania  žiakov aj rodičov. Chcem procesy zjednodušovať, napríklad zavedením systému elektronického odhlasovania sa z obedov, vyriešiť problém obedňajších prestávok, zariadiť prisľúbenú študovňu v budove na Ulici mládeže či digitalizovať učebňu biológie v budove na Ulici Dominika Tatarku. Mám záujem aktívne podporovať zapájanie sa do grantov a projektov MŠVVaŠ SR spojených s finančnou podporou na obnovu a modernizáciu školy. V ďalšom období plánujem zlepšovanie materiálno-technickej základne ďalších odborných učební, vytvorenie vhodných oddychových zón pre žiakov a externých športovísk pri škole.

• Naša škola má novú riaditeľku

Novou riaditeľkou Spojenej školy na Ulici Dominika Tatarku v Poprade na základe výberového konania s účinnosťou od 22. 9. 2021 je RNDr. Mária Vojtaššáková.

Celá jej profesijná dráha je spojená s našou školou, kde  nastúpila po ukončení vysokoškolského štúdia. Najskôr pôsobila ako učiteľka matematiky a biológie, neskôr sa stala zástupkyňou riaditeľa novozaloženej bilingválnej slovensko-nemeckej sekcie.

• Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad
        • Ul. mládeže 2350/7, 058 01 Poprad Slovakia
        • 042083788
        • RNDr. Mária Vojtaššáková