• PROJEKT REALIZOVANÝ NA GYMNÁZIU - štvorročné štúdium

Jazykovo-poznávací pobyt v Londýne

Projekt, ktorý sa organizuje dvakrát v danom školskom roku, je určený pre vybraných žiakov 3. ročníkov Gymnázia na Ul. Dominika Tatarku v Poprade. Tento projekt sleduje niekoľko cieľov.

Prvým je precvičenie a zdokonalenie si jazyka v anglicky hovoriacom prostredí. Druhým cieľom, ktorý projekt sleduje, je, aby žiaci získali neoceniteľné a nenahraditeľné skúsenosti pri cestovaní a orientovaní sa v tretej najväčšej metropole Európy. Účastníci projektu bývajú v hosteli, kde sa dostanú do interakcie s ľuďmi z rôznych krajín sveta, a tiež sa pohybujú celých šesť dní londýnskou mestskou hromadnou dopravou. Každý deň sú dvaja žiaci poverení viesť celú skupinu do rôznych častí Londýna. Po niekoľkých dňoch s radosťou a prekvapením zistia, že sa už v tomto 8-miliónovom meste bez dozoru nestratia. Ďalším cieľom je priblížiť žiakom reálie Londýna, rôzne kultúrne a historické aspekty života v Spojenom kráľovstve, čo môže žiakom výrazne pomôcť pri príprave na maturitnú skúšku z anglického jazyka. Žiaci sa prostredníctvom zážitkového vyučovania zoznámia s maturitnými témami, ako sú napríklad bývanie, cestovanie, multikultúrna spoločnosť, kultúra a umenie, mestá a miesta, stravovanie, Spojené kráľovstvo VB a S.Í., atď.

V cene pobytu je zahrnutá mestská hromadná doprava v Bratislave alebo v Košiciach, miestenka vo vlaku do Bratislavy a späť, letenka z SK do UK, transfer z letiska do centra Londýna a späť a ubytovanie v hosteli v Londýne. V cene nie je zahrnuté vstupné na jednotlivé atrakcie (napríklad London Eye, Madame Tussauds, London Dungeon, Tower Bridge, žiaci si môžu zvoliť, ktoré atrakcie chcú navštíviť), strava, cestovné poistenie a kúpa Oyster karty na cestovanie po Londýne.

Vedľajším benefitom tohto projektu je zvýšenie si fyzickej kondície, pretože žiaci denne prejdú približne 20 km, niekedy aj viac. J Pre tých, ktorí majú problém s dochvíľnosťou, je tento projekt ideálnou príležitosťou, ako sa naučiť byť v určený čas na dohodnutom mieste, aby skupina nemeškala, a tak mohla navštíviť všetky naplánované aktivity v daný deň.

Program počas pobytu je veľmi bohatý na navštívené atrakcie a miesta.

• Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad
      • Ul. mládeže 2350/7, 058 01 Poprad Slovakia
      • 042083788
      • RNDr. Mária Vojtaššáková